1. Ustrezno življensko dobo strehe (kritine) dosežemo s izvedbo hladne strehe. Streha mora biti toplotno izolirana. Toplotna izolacija se namešča pri izdelanem podstrešju pod špirovci, med špirovci ali nad špirovci. Pri neizdelanem podstrešju pa se namešča na strop najvišjega nadstropja.
2. Nad toplotno izolacijo priporočamo izdelavo spodnje strehe = streho podeskamo (iz desk). Po njej se položispodnja napenjalna folija (paropropustna folija POLAK ekstra). Paropropustna folija se položi od kapa do slemena (glej STREŠNA KONSTRUKCIJA).
3. Za ustrezno prezračevanje je potrebno izvesti kontraletvanje. Priporočamo kontraletve dimenzij 5 x 8 cm.Kontraletve (distančniki ) se pritrdijo na paropropustno folijo v smeri špirovcev.
4. Hladna streha preprečuje kondenzacijo vlage (kondenz), zastajanje ledu na območju žlebov (kapni del strehe), kapljanje, vročinske vplive. Hladna streha funkcionira, če so na območju žlebov odprtine za dovod zraka od kapa do slemena, na slemenu po zračniki za odvod zraka. Pri kapu (nad žlebi) se vstavi prezračevalni trak, ki je zapora za mrčes in glodalce ter omogoča dovod zraka. V predzadnjo vrsto pod slemenom se vstavljajo zračniki. Skozi njih se odvaja zrak, ki vstopa pri kapu. Pod slemenjake (po slemenu in grebenu) vstavimo slemenske elemente s ščetko (aeroslemenski element) ali grebenski trak. Oblika strešnika POLAK E po namestitvi slemenjakov omogoča še dodatno prezračevanje ostrešja (predvsem odvod zraka) na slemenu in po grebenu. Pri strehi POLAK E se priporoča 1 zračnik na 1 m slemena (na 100 m2 mora biti najmanj 10 zračnikov).